Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Nie je to síce niečo, čo vo vašej domácností musí nutne byť, ale srdce každého chlapa určite zajasá. Reč je o domácom bare, ktorý môžete mať napríklad aj v byte. Naviac pri dnešnom trende prepojenej kuchyne s obývacou izbou vám tak môže vzniknúť zaujímavý predel v domácnosti.

Barový pult – inšpiračný obrázok, zdroj

Bar nie je len miesto, kde sa servírujú alkoholické nápoje hosťom. Všeobecne sa jedná o priestor, ktorý od seba oddeľuje miesto, kde sa pokrmy a nápoje pripravujú, od miesta, kde sa konzumujú. Pri bare môžete mať stoličky, ale tiež tu len postávať a pojedať dobroty. Ak máte obavy, že vybudovanie domáceho baru zaberie veľa času, nemalé úsilie aj veľa finančných nákladov, potom sa inšpirujte nasledujúcim článkom.

Bar ako predĺžená doska

Jedným z riešení domáceho baru je využiť to, čo už máte. Vlastníte byt, kde je kuchyňa a obývacia izba v jednom? Potom stačí predĺžiť kuchynskú linku o nejaký ten meter či dva na dĺžku. Postavte barové stoličky pozdĺž novovzniknutého „stolíku“ a môžete servírovať.

Myslite ale na jednu vec. Aby ste si svoj nový bar užili, musí sa vám u neho pohodlne sedieť. Vyberajte teda vhodné stoličky. Dostatočná výška a priestor na nohy sú nevyhnutnosťou. Kopať sa do píšťaly a búchať do kolena nikoho tešiť nebude.

Výhodou práve barových stoličiek je to, že sú takmer vždy výškovo nastaviteľné. Podľa výšky linky si tak nastavíte vhodnú výšku posedenia. Väčšina zo stoličiek je aj otočných. Samozrejmosťou by mali byť opierky na nohy umiestnené na boku stoličky. Sortiment na trhu je široký, nemusíte sa tak obmedzovať na klasické strieborné alebo potiahnuté čiernou koženkou. Do vstavanej kuchyne krásne zapadnú drevené stoličky.

Posaďte sa za linku ako za bar

Nechcete alebo nemôžete preťahovať svoju linku? Aj tak sa barového posedenia nemusíte vzdávať. Druhá varianta, ako si ho vybudovať, je vlastne ešte jednoduchšia ako prvá spomínaná. Využite vašej veľkej kuchynskej linky a len sa posaďte na jej druhú stranu. Linka sa tak stáva barovým sedením.

Aby to takto mohlo fungovať, je potrebné mať kuchynskú dosku väčších rozmerov, než býva u štandardných liniek. Budete potrebovať dostatočný priestor na varenie a chystanie pokrmov. Z druhej strany potom musí byť miesto na ich servírovanie. Tiež pri výbere vhodnej dosky myslite na sedenie. Opäť je potreba, aby kolená neboli ohnuté v neprirodzenej polohe. Pomôžete si výberom dosky, ktorá je najmenej o 20 cm previsnutá cez okraj. Tým tu vzniká hľadaný priestor na vaše nohy.

Či už si vyberiete variant A alebo B, tak vždy myslite na tzv. okopané priestory. Tj. miesto v najbližšom okolí posedenia, kde nohami občas nechtiac zavadíte o stenu. Vhodným riešením je tapeta alebo obloženie steny. Kopance nie sú vidieť a priestory sa ľahko udržujú.

Ako na samotný bar?

Barové posedenie už máte vyriešené. Teraz je ale potreba na stôl sebe a hosťom niečo dobré naservírovať. V prípade alkoholu či iných nápojov by ste si mali zaobstarať samostatný bar. V chladničke nemusí byť vždy dostatok miesta a nevyzerá to štýlovo k vášmu posedeniu. Ani tu sa nemusíte báť vysokých finančných nákladov.

Odporúčame najprv zamieriť do pivnice, na pôdu alebo garáže. Možno sa tam skrýva dávno nepoužívaný kus nábytku, ktorý môžete uplatniť. Napríklad stará truhlica alebo kufor po dedkovi môžu kuchyni dodať retro nádych.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *