Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Rohová alebo voľne stojaca? S dvoj alebo radšej trojsedákom? Pridať taburet alebo radšej mať viac úložného priestoru? Dnes je reč o nábytku, ktorý nechýba azda v žiadnej domácnosti – o sedačke.

Inšpirácia obývačka
Inšpirácia obývačka

Obzvlášť pri aktuálnom trende vybúravania priečky medzi kuchyňou a obývačkou nadobúda význam sedačky na sile. Už to nie je len miesto niekde pri stene, kde sa každý po večernom jedle rozvalí a sleduje televíziu. Všetci, ktorí sledujú moderné trendy, vedia, že sedacia súprava sa stáva spoločenským miestom pre posedenie s rodinou, ale aj návštevou. Preto sme sa zamerali na zisťovanie, na čo všetko myslieť pri jej výbere.

Pohodlie nadovšetko

Už z názvu sedacia súprava je poznať, že sedačka je miestom nášho odpočinku. Preto pohodlie a komfortné posedenie by malo zohrávať kľúčovú úlohu pri výbere nového kúsku do izby. Ak túžite sa zaboriť do mäkkého, potom kúpte tzv. váľaciu sedačku. Vyznačuje sa tým, že sedacia časť je hlbšia než u pevnejšieho typu sedačiek. Tie poslúžia skôr na prespanie.

Chrbát, predovšetkým krčná chrbtica, patrí k časti tela, ktorú celodenne namáhate. A to aj v prípade zlého sedenia. Na to našťastie myslel aj nábytkový priemysel. Vďaka tomu na trhu nájdete sedačky so systémom dvojitého odpruženia s pružinovým matracom alebo polyuretánovou studenou penou. Tento typ peny sa vyznačuje vysokou odolnosťou a vrstvenou štruktúrou zhotovenia.

Sedacia súprava GABON P
Sedacia súprava GABON P

Ako je to s tým spaním na sedačke? Primárny účel sedacích súprav je miesto na sedenie. Teda na každodenné spanie by sedačka naozaj slúžiť nemala, na to existuje posteľ. Sedačka na to nie je ľudovo povedané „stavaná“. Avšak ju ako mimoriadné riešenie na prespanie návštevy využiť môžete. Kvalitná sedačka dokáže dodať komfort aj v tomto prípade. Dívajte sa, či váš model má zabudovaný tzv. kývny sedák. Jeho úlohou je zabezpečiť správne (ergonomické) sedenie i pohodlné rovné ležanie v prípade rozloženia.

Odložte si svoje veci

Aj sedačka najmenších rozmerov bude v obývacej izbe stále zaberať nejaké miesto. Preto je výhodné si zaobstarať takú sedaciu súpravu, ktorá dokáže zároveň plniť aj funkciu úložného priestoru. Jednoducho nadvihnete rošt sedačky a už máte ďalšie priestory k naplneniu vecami. Uschovať tu môžete prakticky čokoľvek – od knižiek cez rôznu elektroniku až po nevyužívanú posteľnú bielizeň a periny. Výhoda týchto úložných priestorov je menšie množstvo usadzovaného prachu. Väčšina takýchto sedačiek s úložným priestorom je naviac aj rozkladacia. Môžete tak ľahko vytvoriť podperu pre vaše nohy.

Riešite priestor?

Máte malú izba alebo bývate v panelovom dome? Potom je pre vás vhodnejšia menšia sedačka, ktorú doplníte o kreslo. To môže byť rozkladacie a vzniká tak prístelka pre hosťa. Praktickým riešením je aj taburet. Použijete ho na odloženie nôh i ako miesto na sedenie.

Sedacia súprava HERMES
Sedacia súprava HERMES

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *