Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.
5-dielny obraz ceresnoveho kvetu v ciernobielom prevedeni

Obývačka je miestnosť, v ktorej trávime najviac voľného času a chceme sa v nej cítiť príjemne, ale zároveň nás reprezentuje. Stretávame sa v nej s rodinou a priateľmi a chceme, aby im v nej bolo dobre. Vybrať obraz, ktorý splní tieto dve náročné požiadavky, nie je jednoduché, ale dá sa to. Vyberme obraz do obývacej izby spolu.

Obraz do obývačky je vašim zrkadlom

Výber obrazu do obývačky prezrádza štýl majiteľov domu a ich celkové (možno aj umelecké) zameranie. Moderné bývanie zvýrazní vzorovaný alebo abstraktný obraz, ale nič nepokazíte ani replikou obrazu známeho svetového umelca. Obraz je v tomto prípade dominantným prvkom obývačky a upúta pozornosť hneď po vstupe do miestnosti.

TIP: Ako aranžovať obrazy v byte?

Pri klasickom zariadení obývačky je obraz dekoratívnym prvkom, ktorý dotvára celkový charakter miestnosti a mal by byť v súlade s ostatným nábytkom a doplnkami, aby spolu pôsobili harmonicky. Pri jeho výbere vychádzajte z farebnej schémy vašej obývačky a zamerajte sa na dve farby, ktoré sú v nej najvýraznejšie. Obraz, do ktorého sa zamilujete už na prvý pohľad, v obývačke dobre vyzerať nemusí. Jeho celkový výraz ovplyvní zariadenie a doplnky, ktoré už v izbe máte.

Pohodlie, ktoré si zaslúžite 

O pohodlí, ktoré obývacia izba poskytuje snívate ešte pred odchodom z práce. Čo môže byť lepšie, ako vyložiť nohy, pozrieť ďalšiu časť obľúbeného seriálu a na chvíľu zabudnúť na okolitý svet. Po vstupe do obývačky má vo vás zavládnuť pokoj a pocit šťastia. Správne zvolený obraz vám s naštartovaním spomenutých pocitov pomôže.

Obraz, ktorý na stenu zavesíte, vám bez veľkej námahy zmení charakter celej izby. Pravdepodobne ho nevyberáte len na jednu sezónu. Budete ho mať každý deň na očiach. Keď vás pri pohľade naň niečo ruší, tak ho neberte. Každý deň vám to bude prekážať viac a viac. S množstvom obrazov to tiež nepreháňajte. Stačí, keď obraz zavesíte na jednu, maximálne dve steny tak, aby sa navzájom nebili.

Motívy, ktoré na obrazoch v obývačke vyniknú najviac

Veľkej obľube sa dnes tešia viacdielne obrazy do obývačky. Vyniknú najmä na väčšej stene, kde medzi jednotlivými časťami obrazu môžete zachovať dostatočný odstup. K najobľúbenejším motívom do obývačky patria kvety, krajinky, príroda, ľudia a mestá. Obraz má vyvolať určitú emóciu a estetický zážitok. Vyberte si motív, ktorý sa vám páči najviac, len ho s obývačkou farebne dolaďte.

Na stene pekne vynikne aj viac menších obrazov, ktoré tvoria sériu. Pekne ich na stenu uložte a ohraničíte časťou nejakého nábytku. Vtedy vyniknú najviac. 

Výber miesta, na ktoré obraz zavesíte nepodceňujte

Veľkosť obrazu prispôsobte miestu, na ktorom bude visieť. Niektoré obrazy na to, aby dobre vynikli, potrebujú viac miesta, inak pôsobia stiesnene a neprinesú očakávaný efekt. Priestor si zmerajte skôr, ako si obraz vyberiete, aby ste vedeli, aký veľký obraz (alebo skupinu obrazov) si môžete dovoliť. 

Osvetlenie pomôže obraz dokonale zvýrazniť, ale keď ho umiestnite zle, tak aj poriadne zatieniť a úplne ho pokaziť. Obrazy by sa nemali vešať oproti oknu, aby nedochádzalo k odrazom a zbytočným deformáciám. S vnútorným osvetlením sa trochu pohrajte a umiestnite ho tak, aby obrazu pomohlo vyniknúť.

Najlepšie obraz oceníte, keď na neho dostatočne dobre uvidíte. Zaveste do ho výšky očí, aby ste oň pohľadom zavadili čo najčastejšie. Umiestnite ho tak, aby ste ho dobre videli z každej strany. Za najlepšie miesto pre obrazy sa v obývačke pokladá stredový bod steny nad sedačkou, televízorom a krbom.

Do veľkej izby s veľkou prázdnou stenou zaveste veľký obraz, pokojne aj s rámom. Rám by mal ladiť s nábytkom, ale aj štýlom a motívom obrazu. Do malej obývačky veľký obraz nevešajte. Nevynikne a ešte ju aj opticky zmenší.

Pri výbere obrazu do obývačky nechajte prehovoriť intuíciu a riaďte sa pocitmi. Tie vám prezradia, pri ktorom obraze im je najlepšie. 

Foto: Dovido.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *